close
چت روم

“فال حافظ” آنلاین + روش صحیح گرفتن فال

آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

عنوان پاسخ بازدید توسط
اس ام اس عاشقانه شب بخیر 2 237 piskesvat
خصوصیات زنان متولد مهر 1 237 shahrokh
مجرم زندانی با استفاده از هلی کوپتر از زندان فرار کرد 2 243 sara
فال روز چهارشنبه 28 شهریور 1397 0 183 sara
خواستگاری ویدا جوان از همسرش با مهریه 7هزار شاخه گل 4 256 sahar
واریس چیست؟ 0 181 sara
فال چینی امروز برای تمامی ماه ها 0 184 sara
تست شخصیت شناسی جالب 0 163 sahar
خصوصیات شخصیتی و روانی زن متولد آذر ماه 0 172 sahar
اتفاق ناگوار در تمرین تیم امید استقلال 0 173 sahar
جزئیات باج گیری یک میلیون دلاری هکرها 0 171 sahar
آخرین وضیعت ترافیک جاده های کشور 0 179 sahar
حداقل سن ازدواج پسران و دختران در ایران چقدر است؟ 0 181 sahar
پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت چند درصد؟ 0 179 sahar
شرایط اختصاصی و عمومی استخدام نیروی انتظامی 97 0 189 sahar
اس ام اس های غمگین و ناراحت کننده 0 170 sahar
اس ام اس عاشقانه صبح بخیر - سری 2 0 146 sahar
اس ام اس عاشقانه صبح بخیر 0 146 sahar
آناناس موثر برای درمان عفونت و بی خوابی 2 222 sahar
آرایشگر بدون دست حرفه ای آرایش میکند! + عکس 0 180 sahar
پسر 13 ساله ای که خودش را گروگان گرفت! + تصاویر 0 160 sahar
اس ام اس زیبا برای تشکر و قدردانی 0 151 sahar
جملات کوتاه و تاثیرگذار از بزرگان 0 156 sahar
۹ جمله طلایی حتما بخوانید 0 165 sara
شما دوست خداهستید 0 168 sara
راز قهرمان شدن ادیسون 0 152 sara
فال روزانه ابجد 0 158 sara
امروز را ازدست ندهید زیرا: 0 154 sara
مشخصات کلی متولدین آذر ماه پر شانس ترین افراد 3 236 sara
قیمت واکسن آنفولانزا سال 97 0 172 sara

لیست مطالب

گل من. بازدید : 140159 جمعه 09 شهريور 1397 نظرات ()
“فال حافظ” آنلاین + روش صحیح گرفتن فال

فال حافظ آنلاین به همراه تفسیر آن

فال حافظ برای بسیاری از مردم ارزش زیادی دارد، امروزه در خانۀ هر ایرانی یک دیوان حافظ یافت می شود و اشخاص مطابق آیین های دیرینۀ خویش در مراسم های گوناگون از جمله عید یا مناسبت های مذهبی دیوان حافظ را گشوده و فال می گیرند. ولی گرفتن فال حافظ مراحل خاصی دارد که احتمالا برخی از مردم آگاهی کافی در ارتباط با آن نداشته باشند و نتوانند به صحت فال حافظ بگیرند با ما همراه باشید تا نحوۀ صحیح گرفتن فال حافظ را قدم به قدم همراه با تفسیر کردن آن یاد بگیرید.فال حافظ

فال حافظ

 

فال حافظ

قدم اول:نیت

نیت فال، مهمترین قسمت ماجراست. چنانچه به فال و این جور چیزها باور ندارید، خب از ابتدا بگویید و زمان خودتان و خواجه را پامال نکنید. خودتان باشید، یکی بیاید سراغتان و هی بیخود بگوید کارتان دارد، عصبی نمی شوید؟ این است که آدم نباید تن مرده را توی گور بلرزاند. کاری ندارید، بفرمایید.

درصورتیکه هم کاری دارید، سوالی دارید، خب درست نیت کنید. نیت هایتان نباید چیزهای آشکار باشد. همگی می دانیم که اکنون اگر کسی پولش به خرید خانه برسد و نخرد، حماقت کرده. اینکه دیگر فال زدن ندارد. از آن طرف سوال های کلی و فضایی درباره چیستی و چرایی هم نپرسید و مثل اقبال لاهوری درنیایید که «پس چه باید کرد ای اقوام شرق؟» راجع به یک موضوع آشکار و معین نیت کنید، مثلا اینکه انتها و عاقبت فلان کار چطوری می شود؟ آیا انجام فلان کار خوب است؟ یا یک همچو چیزهایی.

قدم دوم:فاتحه

از گذشته گفته اند بی مایه فطیر است. اگر جواب درست می خواهید، لب بجنبانید و یک فاتحه برای خواجه بخوانید. برخی ها حتی نذر هم می کنند که مثلا درصورتیکه این فال گره از کارشان باز کند، برای مزار خواجه شمع ببرند، برخی ها هم نبات می برند سر خاک خواجه و بین حاضران بخش می کنند.

قدم سوم:قسم

نیت کردید، فاتحه هم دادید، حالا دیوان به دست می خواهید فال بگیرید. جزو اعمال این قست، قسم دادن خواجه است تا توی رودربایستی بماند و یک پاسخ آشکار تری بدهد. معمولا صیغه قسم به این فرم جاری می شود:«ای خواجه حافظ شیرازی، تو که دانای هر رازی، آینده ما را خوب بنوازی» لابلای اینها، می توانید چیزهای هم قافیه دیگری هم بگذارید؛ مثلا برخی ها برای بالا بردن پیاز داغ قسم، پای رفیق خواجه، یعنی شاه شجاع (یکی از حکام شیراز که همزمان خواجه بوده) را هم میان می کشند و می گویند:«به حق یارت، آن شاه غازی» (غزاکننده، جنگجو) اما بیشتری ها، مساله را ناموسی می کنند و می گویند:«به شاخ نباتت که بهش می نازی». شما هم خواستید می توانید اضافه کنید، کی به کی است؟

قدم چهارم:سرکتاب

پس از اجرا سه مرحله بالا، می رسیم به خود شعر خواجه. اکنون روش هایی قبیل استفاده از پرنده معتاد، کلیک در سایت ها مد شده است. لکن روش آئینی «کس نخارد پشت من / جز ناخن انگشت من» هنوز هم پاسخ می دهد مثل بنز.

کافی است قبل از خاراندن پشت، ناخن زحمتکش را لای صفحات کتاب ببرید تا شانسکی یک صفحه ای باز شود، نیازی به بچه نابالغ و این حرف ها هم نیست. برابر قانون احتمالات، هر کسی سر کتاب باز کند، همان شانسی را برای تعیین یک غزل خاص داردکه شما دارید. فقط یادتان باشد که طبق سنت با دیوان پاره یا معیوب نباید فال گرفت.

  قدم پنجم:فال

مطابق سنت، از بین آن دو صفحه ای که انگشت مبارک بینشان گیر کرده، باید صفحه سمت راستی را انتخاب کنید. غزل بالای صفحه راست، جواب شماست. غزل اگر از ابتدای صفحه آمده که چه بهتر، وگرنه می رویم به صفحه قبل و ابیات اولی غزل را از آنجا می خوانیم. توی مجموعه ابیات این غزل، یک یا چند بیت به نیت شما ارتباط دارد. باید آنها را مشخص کنید.

چنانچه پیدا شد که چه بهتر، اگر نشد هم مضطرب نباشید. بروید به غزل بعدی (یعنی دومین غزل توی صفحه دست راست). یکی از بیت های 1، 3 یا 5 این غزل دومی «شاهد» فال شما هستند. یعنی مطالب غزل قبلی را مجدداً تایید و تکرار می کنند.

 یادتان باشد که هی دوباره و سه باره برای یک چیز فال نگیرید.

چطور پاسخ فال حافظ خودمان را تفسیر کنیم؟

توی گرفتن فال حافظ، مهم فهم و دریافتی است که خودشما از آن شعر دارید. درست مثل مشورت است.

شدنی است یک حرف واحد را دو نفر مختلف، دو جور گوناگون بفهمند. چه برسد به شعر خواجه که معمولا چند وجهی و مملو از معانی متفاوت هم هست. این است که هنگام فال، باید خودتان شعر را بخوانید (یا بشنوید) بعد خودتان به آن فکر کنید و با فهم و دریافت خودتان، پاسخ را پیدا کنید. می پرسید چطوری؟ اینطوری:

  •  گاهی هست که توی شعر اشارات واضحی دارد که این کار / نیت خوب است یا نه. مثلا اگر فالتان، غزل «دیدم به خواب خوش که به دستم پیاله بود» آمد، تویش این بیت هست:«از دست برده بود خمار غمم سحر / دولت مساعد آمد و می در پیاله بود». خیلی واضح خواجه دارد می گوید وقت و بخت برای انجام این کار، جفت است و برو جلو خودم هوایت را دارم و دمت گرم و این حرف ها ولی چنانچه کتاب را باز کردید آمد که «قراری کرده ام با می فروشان / که روز غم بجز ساغر نگیرم» متاسفانه کارتان تمام است.
  • حالا اگر جوابتان خیلی واضح توی شعر نبود، راهش این است که به لغات و افعالی که توی شعر به کار برده شده دقت کنید. ببینید هیچ چیزی هست که به موضوع نیت شما ربط داشته باشد؟ مثلا اگر درباره خانه خرید در فلان محله مشورت خواسته اید، افعالی مثل خریدن و فروختن و ساختن و خراب کردن، لغاتی نظیر در و دیوار و داربست و حتی چیزهایی مانند نشستن و خوابیدن (کارهایی که در خانه انجام می دهیم) می تواند به نیت شما مربوط باشد. بعد از پیدا کردن این قسمت های مرتبط، به مثبت یا منفی بودن فعل مربوطه توجه کنید.جواب معلوم می شود. مثلا با همان نیت اگر غزل «بتی دارم که گرد گل ز سنبل سایه بان دارد» آمد، هول نکنید که خواجه چرا به مشاوره اقتصادی شما جواب عاشقانه داده! توی غزل بگردید، می توانیداین بیت را پیدا کنید:«ز سرو قد دلجویت مکن محروم چشمم را / بدین سرچشمه اش بنشان که خوش آبی روان دارد» توی مصرع دوم معلوم می شود که محله مورد نظر، چشم خواجه را گرفته. (تازه توی غزل، اشارات واضحی مثل این هم هست:«به فتراک ار همی بندی خدا را زود صیدم کن / که آفت هاست در تاخیر و طالب را زیان دارد» عرض نکردیم موضوعاتی مثل ضرورت خریدن هر چه سریع تر را خواجه حافظ هم می داند؟
  • یک روش دیگر برای استنباط معنا و منظور فالتان، توجه به تصاویری است که خواجه در شعرش ساخته است. مثلا سر کتاب را باز می کنید و این بیت می آید:«گفتم خوشا هوایی کز باغ حسن خیزد / گفتا خنک نسیمی کز کوی دلبر آید». بیت همینجوری هم داد می زند که مثبت است، چون دوتا کلمه «خوشا» و «خُنُک» تویش آمده اما به جز این، خواجه دارد یک تصویری هم به شما می دهد:نسیمی که از توی یک باغ می آید قطع می شود و باد از سمت شهر می وزد. اینجایش دیگر یک خرده شبیه حرف های فروید و یونگ است. باید به این تصویر فکر کنید و ببینید این عکس چی به یادشما می آورد.

کل طالع بینی چینی (یی چینگ) همینطوری است:تصویری به شما می دهد، مثلا کوه بالای سر رودخانه و صاحب فال باید از دقت در این عکس به معنای فالش پی ببرد. راهش زیاد توضیح دادنی نیست. همانند رویت تصاویر سه بعدی است. توی یک لحظه ممکن است هر چیز برایتان پیدا بشود. یک چند باری آزمایش کنید، خودتان آگاه می شوید این شیوه چطور عمل می کند.

گرفتن فال حافظ

فال شما :

فال حافظ آنلاین

فال حافظ